Daniel Adams
Daniel Adams

ژئودرین روف گاردنی

ژئودرین روف گاردنی:

باغ بام یا روف گاردن تکنولوژی مدرن سقف سبز است که این امکان را میدهد بر روی پشت بام و تراس فضای سبز مناسب و زیبا جهت رویش پوشش گیاهی و گل و درخت داشته باشیم.

 

از مزایای باغ بام(روف گاردن) می توان به کاهش دمای هوای ورودی به داخل خانه از طریق سقف در تابستان اشاره کرد و در زمستان باعث کاهش اتلاف انرژی گرمایشی محیط منزل می شود. همچنین میتواند در کاهش انتقال صدا نقش شایانی داشته باشد. و شاید مهم ترین و مفیدترین باغچه ایجاد شده بر روی بام در محیط مرتفع و زیر آسمان آبی، فضایی دلنشین و آرامش بخش ایجاد میکند که کمک میکند لحظاتی خوش را پس از ساعتها کار و فارغ از تمامی مشکلات و پیچیدگی های زندگی احساس کرد. دیگر مزایای باغ بام (روف گاردن) دریافت نور خورشید است. در شرایطی که ساختمان های مرتفع باعث شده است حتی آنان که فضای کافی برای باغ و باغچه دارند نیز از نور خورشید برای رسد گیاهان بهره مند نمی شوند ولی در باغ بام (روف گاردن) فضای سبز ایجاد شده، در طول روز به میزان کافی آفتاب دریافت میکنند و این مزیت در پرورش گل و گیاه و هرچه سبزتر شدن آن تاثیر بسزایی دارد. لازم به ذکر است که در باغ بام (روف گاردن) بهتر است از گیاهانی استفاده شود که نیاز به آبیاری چندانی نداشته باشند یا اینکه توانایی ذخیره آب در برگ و ساقه را داشته باشند.

 

برای ساخت باغ بام (روف گاردن) به روی کف بام ابتدا عایق رطوبتی (ایزوگام) و یا ژئوممبران (غشای ضد آب) کار میشود. بین هرکدام از محصولات ژئوسنتتیک برای جلوگیری از سایش و اصطکاک لایه ژئوتکستایل نبافته در نقشهای جداکننده و فیلتر استفاده می شود. در اینجا ژئوتکستایل و ژئوممبران درواقع نقش ضد ریشه را دارند. چنانچه قرار بر این باشد که عمق خاکریزی انجام شده بیشتر از 50 سانتیمتر باشد، باید از ژئوگرید نیز برای تحکیم بستر استفاده کرد. در غیر اینصورت لایه بعدی ژئودرین روف گاردنی می باشد. ژئودرین روف گاردنی دارای ارتفاع مخروط 30 میلیمتر است که برای تغذیه گیاه بسیار مناسب است. ژئودرین باعث تامین رطوبت کافی برای رشد گیاه میشود و همچنین از نشت آب به لایه های زیرین و در نهایت به سازه جلوگیری میکند. جنس ژئودرین روف گاردنی از پلی اتیلن سنگین HDPE و از سه لایه تشکیل شده است. بر روی ژئودرین روف گاردنی مجددا از ژئوتکستایل جهت فیلتراسیون و جلوگیری از عبور ذرات خاک و بسته شدن منافذ لایه زهکش استفاده میشود و همچنین باعث انتقال آب اضافه دریافتی که بیشتر از نیاز تغذیه گیاه است، به بیرون از سیستم شود.

 

2019-06-26 14:01:23

Shipping
بازگشت بی قید و شرط محصول

برگشت کالا در صورت نارضایتی مشتری

Money Back
پرداخت آنلاین درب منزل

پس از دریافت و اطمینان از کالا پرداخت کنید

Support
حمل رایگان و سریع سفارش

سفارش خود را بسرعت تحویل بگیرید

Payment
ضمانت اصل بودن محصول

مطمن باشید کالایی اصل و با کیفیت خواهید داشت