Daniel Adams
Daniel Adams

گرانول

 

گرانول:

گرانول به نوعی از ساختار که در پلیمرها وجود دارد گفته میشود. شکل گرانول به صورت دانه دانه است که در تولید بسیاری از مواد پلاستیکی استفاده می شود. در حقیقت گرانول ها می تواند در هر نوع پلاستیکی باشد اما گرانول فقط به آن نوعی گفته می شود که به شکل گلوله ای است.

 

تولید گرانول با کیفیت بالا برای ارائه تجربه ورزشی لذتبخش جهت شبیه سازی دوام و زیبای چمن مصنوعی ورزشی انجام می شود. همچنین گرانول از مواد اولیه ای تشکیل شده است که برای سلامتی انسان و محیطزیست کاملا ایمن شده می باشد. دیگر مزیت گرانول قابلیت بازیافت آن است که حتی پس از استفاده در زمین ورزشی نیز میتواند وارد چرخه بازیافت شود. گرانول به شکل استوانه ای با فضای داخلی خالی نیز تولید میشود که عملکرد ورزشی را برتر نشان میدهد. استفاده اصلی گرانول در زمین ورزشی و مابین نخهای چمن مصنوعی ورزشی به جهت ایستادگی نخهاست و همچنین جلوگیری از آسیب رسی به بازیکنان ورزشی.

 

از مهمترین استفاده گرانول سازی در صنعت استفاده دوباره آن از ضایعات پلاستیکی در روند تولید محصولات جدید است، مواد پلاستیکی که بیشترین حجم زباله های تولید شده در سطح دنیا را تشکیل میدهند. مثلا لاستیک های کهنه خودرو یکی از با اهمیت ترین ضایعات پلاستیکی هستند که در مساحطهای بزرگ قابل مشاهده اند و حجم زیادی را تشکیل می دهند. این ضایعات اگر مجددا وارده چرخه تولید شوند ، هم مشکلات محیط زیستی تا حدی برطدف می شوند و هم در تامین مواد اولیه محصولات صنعتی ، صرفه جویی بسیاری می شود. از گرانول برای تولید پلاستیکهای استفاده شده در بعضی از محصولات مثل لوازم التحریر و تلفن نیز استفاده می شود.

 

نکته مهم در استفاده گرانول در محصولات این است که اگر در فرایند تولید از گرانول های با کیفیت پایین استفاده شود ممکن است فرایند تولید محصول را با مشکل مواجه کند.مهمترین هدف اصلی در فریند تولید گرانول ، بدست آوردن یک ماده با کیفیت بالاست که البته این فرایند بستگی به عوامل متعددی دارد مانند فشار، کاتالیزور، دما و غیره با توجه به اینکه پلیمرهایی که بار اول ذوب و شکل دهی شده خواص بهتری نسبت به بقیه پلیمرهای چند بار ذوب شده دارد. البته باید توجه داشت که بعضی از پلیمرها حتی بعد از چند بار ذوب شدن هم خواص خود را حفظ می کنند ولی در بعضی از پلی وینیل کلراید ها که مصرف زیادی در پروفیل در و پنجره و ... دارند بعد از ذوب مجدد خواص خود را از دست می دهند.

تولید گرانول به دو روش امکان پذیر است :

گرانول رشته ای : برای تولید این نوع گرانول که ساخت ماشین آلات آن ساده تر است و در ایران بیشتر استفاده می شود ، پلاستیک را پس از ذوب شدن از دستگاه اکسترودر و عبور داده و سپس از صافی های فلزی بصورت رشته های مذاب بیرون می آید و بعد از یک استخر آب عبور کرده و به داخل یک آسیاب کوچک رفته و سپس تکه تکه شده و خشک می شود.

 

گرانول خشک : برای تولید این محصول ، پلاستیک هاط خرد شده در اکستدودر را از صافی با سوراخهای ریز عبور می دهند و به همان شکل مذاب با تیغه ایی که سدعت زیادی دارد برش داده و همزمان توسز یک مکنده مکیده شده و به طرف لوله ای سرد و خشک هدایت می شودو سپس وارد مخزن بزرگی شده و دچا افت فشار می شود که بر اثر این افت فشار گرانول هایی که وزن بیشتری دارند به پایین سقوط کرده و هوا از بالای آن خارج می شود.

 

 

 

2019-06-26 15:32:57

Shipping
بازگشت بی قید و شرط محصول

برگشت کالا در صورت نارضایتی مشتری

Money Back
پرداخت آنلاین درب منزل

پس از دریافت و اطمینان از کالا پرداخت کنید

Support
حمل رایگان و سریع سفارش

سفارش خود را بسرعت تحویل بگیرید

Payment
ضمانت اصل بودن محصول

مطمن باشید کالایی اصل و با کیفیت خواهید داشت