Daniel Adams
Daniel Adams

چمن مصنوعی تزئینی

 

چمن مصنوعی تزئینی:

اولین تاسیسات بزرگ چمن مصنوعی در سال 1964 انجام شد.

در سال 1965 هوستون به شدت نیازمند یک زمین بازی بود، زیرا شرایط محیطی فضای آنجا محلی برای رشد چمن طبیعی نبود. تیم اصلی بیس بال لیگ برتر هوستون آستروس در سال 1966 شروع به تمرین کرد و همه بازیهایش را برد.

پس از این موفقیت دانشگاه ایالتی ایندیانا برای اولین ورزشگاه در فضای باز در سال 1967 چمن مصنوعی را نصب کرد. چمن مصنوعی به یک موفقیت سطح بالا تبدیل شد که به آرامی اما مطمئن در سراسر ایالت متحده و کانادا گسترش پیدا کرد.

همانطور که دهه 1970 فرا رسید ، صنعت چمن مصنوعی معروف شد که در آن نخ های طویل از مواد پلی پروپیلن استفاده شده بود که خیلی راحت تر از نسل اول آن بود و ورزش هاکی از آن بهره مند شد ، با این وجود فوتبال به علت واکنش توپ همچنان محتاج چمن بود.

چمن مصنوعی برای میدان بیسبال هم نصب شد و و این نصب سابقه بسیاری از زمین های ورزشی در سراسر کشور شد.

بعد از آن چمن مصنوعی در بازی های جام جهانی آفریقا مورد استفاده قرار گرفت و علاوه بر آن این محصول در خانه ها امریکای و حتی به جای فرش سرخ پوستی در هالیوود جا باز کرد و جوایزی بزرگ هالیوود در زمینه تشویق شیوه زندگی سبز ، از آن خود کرد.

در طول سالهای اخیر چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی مورد استفاده قرار گرفت و به علت سبزی آن در تمامی فصول کمک بزرگی  در جنبه های مختلف حفاظت از محیط زیست شد که از جمله می توان به موارد زیر اشاده کرد :

1- حفاظت از آب: در سالهای گذشته بسیاری از کشورها جهان از خشکسالی رنج می برند و طبق گزارش سازمان آب، یک فوت از چمن مصنوعی می تواند تا یک سال به حفظ 55 گالن آب کمک کند.

2- آفت کش ها: استفاده از چمن مصنوعی باعث دفع علف های هرز و رشد بیش از حد آن می شود و باعث کم شدن اثرات جانبی و مضر مواد شیمیایی آفت کش ها می شود که مطالعات بنا بر اساس گزارش مرکز تحقیقات سرطان نشان می دهد که آفت کش ها می توانند به سرطانهایی مانند سرطان خون ، تومورهای مغزی ، سرطان سینه و پروستات مرتبط باشد.

3- انتشار کربن: طبق اژانس حفاظت از محیط زیست ، استفاده از تجهیزات باغبانی به همراه گازهای موجود در چمنزارها باعث 5 درصد آلودگی هوا است که استفاده از چمن مصنوعی می تواند این میزان را کاهش دهد،

چمن مصنوعی نه تنها در این زمینه مثمر زمینه است بلکه دارای مزایای زیست محیطی بسیاری است ، با حذف زباله های آب و شیمیایی و همچنی کاهش انتشار کربن، چمن مصنوعی می تواند راه حل بسیاری از مشکلات موجود در محیط زیست  باشد. در نصب یک چمن مصنوعی مهم است که کدام نوع اتصال را برای موارد مختلف مورد استفاده قرار دهیم و اینجاست که نیاز به ترکیب جادویی نوار و چسب پیش می آید. زمین های بازی و ورزشی، هر دوی اینها به فعالیت بالقوه بالا که می تواند روی این سطوح رخ دهد نیاز به نوار و چسب زدن دارد

برای نصب چمن مصنوعی پایه ، باید به مراحل زیر دقت کرد:

1- پیش نصب

مواد موجود در سطحهای خشن هر منطقه را حذف کنید . سطح نا چیزی را برای پیدا کردن همه چیز از جمله سیم کشی برق ، آبیاری و لوله ها پیدا کنید.

2- تهیه پایه

زهکشی مناسب انجام شود. توزیع پایه و اطمینان از آن در هر منطقه شیب دار ضروری است و بعد محل زهکشی را نصب کنید ، یک پایه صاف برای ظاهر هر پروژه نیاز است.

3- پایه جمع:

پایه کامپکت با ارتعاش ، تمیزکاری و غلتیدن شن که تضمین کننده پایه جامد است .

4- لایه بازدارنده علف های هرز ( اختیاری)

لایه پارچه علف های هرز مانع رشد بیشتر علف ها در پایه است . این لایه در هم جواری چمن با حیوانات خانگی توصیه نمی شود.

5- لبه چمن:

یک لبه راست از یک چاله یا یک لبه عمود در جهت هم ترازی پیدا کنید و مربع را به محل اتصالات در تمام 4طرف چمن نگه دارید .

6- چسب زدن :

با استفاده از یک نوار فلزی شناخته شده به عنوان نوار اتصال ، لبه های چمن خود را از معرض دید پنهان کنید.

7- درخواست ضمیمه:

برای استفاده از قلم مو برای جلوگیریی از چسباندن چمن به پاشنه استفاده کنید و لایه پرینت مشخص شده خود را اعمال کنید با پره ها به صورت صاف نگه داشته شوند.

8- مرحله نهایی:

هر گونه ضایعات را حذف کنید و از ضد عفونی کننده استفاده کنید که باعث حذف بوی آمونیاک منتشد شده از ادرار حیوانی می شود.

2019-06-26 15:38:19

Shipping
بازگشت بی قید و شرط محصول

برگشت کالا در صورت نارضایتی مشتری

Money Back
پرداخت آنلاین درب منزل

پس از دریافت و اطمینان از کالا پرداخت کنید

Support
حمل رایگان و سریع سفارش

سفارش خود را بسرعت تحویل بگیرید

Payment
ضمانت اصل بودن محصول

مطمن باشید کالایی اصل و با کیفیت خواهید داشت